Promocje

Suchy basen z kulkami dla dzieci - jaki wybrać?

Potrzebujesz, żebyśmy pomogli dobrać suchy basen z kulkami dla dzieci? Chętnie pomożemy :)

Wyślij email:    kontakt@twojadzidzia.pl
Zadzwoń:       +48519715017

 

Większość z nas wybierając się na imprezę urodzinową lub po prostu w odwiedziny zastanawia się co kupić dla małego dziecka i czy suchy basen z kulkami będzie dobrym wyborem. Naturalnie zaczynamy szukać w Internecie produktów które być może będą spełniały oczekiwania dziecka oraz rodziców. Jak wiadomo czasami gorzej bywa z tymi drugimi i trudno się temu dziwić. Rodzice zawsze chcą dla swojej pociechy wszystkiego co najlepsze. Najważniejsze jest to, że dzieciom w zasadzie podoba się wszystko tylko nie zawsze każda zabawka akceptowana jest od razu. Wiele zależy od malucha i co najważniejsze od jego dyspozycji danego dnia. Każdy kto ma dzieci wie o czym jest mowa :)

Kolejnym naturalnym krokiem są znajomi, rodzina czy rodzice danego dziecka ale nie zawsze uda się z nimi ustalić konkretną rzecz. Z reguły mówią że Wszystko maja i nic nie potrzeba... Ale z pusta ręką przecież nie pójdziemy.

Po paru godzinach a w niektórych przypadkach dniach udaje się znaleźć coś co zdaje się być idealne i jest to suchy basen z piłeczkami. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile funkcji spełnia i jak może być przydatny.

Zastanawiając się nad zakupem należy zadać siebie szereg pytań. Chętnie pomożemy :)

  • Czy suchy basen z kulkami jest bezpieczny? 
  • Dla dziecka w jakim wieku jest odpowiedni? 
  • Jaki rozmiar i kształt wybrać? 
  • Ile piłek i jakiej wielości powinien mieć? 
  • Jaka wysokość będzie idealna? 

 To cześć pytań na które wiele osób nie potrafi sobie odpowiedzieć. 

 Przede Wszystkim trzeba jasno i wyraźnie to zaznaczyć, że nie wszystkie baseny są takie same i nie są tej samej jakości

Zacznijmy od piłeczek. 

Na rynku można znaleźć naprawdę dużo różnych rozmiarów czy kolorów ale jakie są odpowiednie?

Przede wszystkim każda piłka musi mieć certyfikat i spełniać odpowiednie normy by dziecko mogło bawić się w basenie całkowicie bezpiecznie. Średnica piłeczka powinna mieć 7 cm. Dziecko nie jest w stanie jej ugryźć a tym bardziej połknąć. Co więcej dzięki swojej sprężystości można swobodnie na nie skakać i idealne zamortyzują upadek. Za każdym razem piłeczka powinna wracać do swojego pierwotnego kształtu. Dlatego nie powinno się kupować piłeczek które nie są sprężyste i mają mniej niż 7 cm obwodu. 

 

Zobacz baseny z piłeczkami o średnicy większej niż 7cm" https://twojadzidzia.pl/pl/c/Suche-baseny-z-pileczkami/18 

 

Suche baseny z kulkami są wykorzystywane również w rehabilitacji. 

Dzieci siedzące wśród kolorowych piłeczek postrzegają świat zupełnie z innej perspektywy i pozytywnie działa to na ich wyobraźnię, motorykę a przede wszystkim rozwój. 

Bezpieczeństwo basenu zapewniają odpowiednia pianka - koniecznie T25 ( każdy sprzedawca czy producent powinien udostępnić takie dane bez problemu). Dzięki akurat takiej piance dziecko będzie mogło swobodnie opierać się o ścianki, kłaść na nie czy skakać. Za każdym razem basen ugnie się pod ciężarem dziecka i powoli wróci do swojego kształtu bez żadnych gwałtownych ruchów. Nawet podczas wychodzenia nie będzie stanowił problemu. Bobas nie musi okrakiem z niego wychodzić. Może się położyć na ściance i swobodnie wyjść 

Pianka powinna być odkryta bawełna - najlepiej pierwszego gatunku. Zawsze będzie można taki pokrowiec zdjąć i wyprać bez żadnego problemu. 

 

Niektórzy producenci odkrywają piankę materiałem Minky - (baseny są wówczas tańsze) ale dzieci niestety zaczynają się pocić w takim materiale. 

Wybierając basen skupmy się na piance T25 i bawełnie

Każdy smyk który potrafi siedzieć może już korzystać z atrakcji jakie daje mu suchy basen z kolorowymi piłeczkami. 

A czy jest granica wieku po którym nie jest odpowiedni dla dzieci? Nie ma takiej granicy, ponieważ każdy z nas dziecko czy osoba dorosła może miło spędzić w nim czas. Wszystko zależy od wyobraźni i oczywiście rozmiarów basenu a także ilości piłek które gwarantują wspaniała zabawę. 

 

Rozmiar i kształt basenu to wyłącznie kwestia upodobań i dopasowania do wnętrza miejsca w którym basenik ma stać.

Najbardziej popularne baseny są okrągłe i mają rozmiar 90cmx30cm do których maksymalnie wystarczy 200-250 szt piłeczek  (więcej naprawdę nie potrzeba :)) 

Taki basem swobodnie wystarczy dziecku do 3 a nawet 4 roku życia-Wszystko zależy od niego 

 

Są naturalnie wyższe baseny lub o innym kształcie np. Kwadratowe ale to już każdy powinien podejść do tego tematu indywidualnie. 

Czym się różnią? Ilością piłek które można do nich włożyć i oczywiście jeśli basen jest wyższy niż 30 cm będzie trzeba brać pod uwagę jak maluch będzie sobie radził z wychodzenie z niego

Można znaleźć w sieci wiele zapytań ile cm powinno mieć dno basenu i naturalnie zdania będą podzielone.

Standardowo dno ma 1.5-2cm i jest zrobione z pianki. Z doświadczenia wiemy że jest to zupełnie wystarczające ale zawsze warto dopytać sprzedawcę czy mogą zrobić grubsze dno np. 4cm 

 

Zobacz nasze baseny https://twojadzidzia.pl/pl/c/Suche-baseny-z-pileczkami/18

 

Potrzebujesz, żebyśmy pomogli dobrać suchy basen z kulkami dla dzieci? Chętnie pomożemy :)

Wyślij email:    kontakt@twojadzidzia.pl
Zadzwoń:       +48519715017
Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl